Consultant Tehnic Vânzări, SKUBA Ploiești

Oras Ploiești

Descrierea jobului

Care va fi contribuția ta:
* Oferi consultanță de specialitate și vânzări directe către clienții din magazin
* Preiei comenzi, ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁identifici produsele conform solicitărilor, pregătești și prezinți ofertele de preț
* Promovezi produsele companiei
* Contribui la gestiunea optimă a stocurilor și refacerea acestora în funcție de specificul de vânzări
* Întocmești diverse rapoarte necesare în activitate
* Contribui la promovarea unei bune imagini a companiei
* Cunoști mediul concurențial

Beneficii oferite

Noi oferim:
* Pachet salarial personalizat, corelat cu experiența și profilul candidatului
* Tichete de masă
* Abonament la servicii medicale în rețea privată de clinici
* Zile de concediu suplimentare acordate în funcție de vechime
* Oportunități de dezvoltare profesională

Candidatul Ideal

Ce oferi tu︂︆︄︅︁︁︎︌︈︂︇︍︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎:
Experiență - minimum 2 ani pe o poziție similară – în industria automotive.
* Studii medii / superioare (specializarea tehnică constituie avantaj)
* Abilități de vânzare și negociere
* Competențe operare PC (programele de identificare piese auto în EPC - Electronic Parts CatalogueTecDoc Catalogue etc.)
* Simțul responsabilității, adaptabilitate, organizare
* Capacitatea de a lucra atât în echipă cât și individual
* Gândire orientată către rezolvarea de probleme

Dacă ești interesat, poți trimite CV-ul actualizat și la adresa de e-mail: recrutare@skuba.ro.

Subiect CV
Nu ai gasit?